Тест Драйв 

Тест-драйв Peugeot 5008: масштабуй це

Французький гумор – це наше все. Без британської манірності, німецької прямолінійності, італійської емоційності. Витончено і в крапку, як випадок мушкетера. Як, на вашу думку, презентувати компакт 3008, збільшений до трирядного “суву”? Без гумору – ніяк. І офіційний імпортер встановив перед ТРЦ Ocean Plaza арт-інсталяцію, упаковавши свій найбільший кросовер точнісінько в таку ж коробку, в якій продаються масштабні модельки. “Оформлений у вигляді іграшки реальний флагманський кросовер – розповідає прес-реліз – ніби закликає дорослих не переставати мріяти та здійснювати свої мрії”. Що ж, дійсно, тим, хто переріс 3008-й, тепер є у що пересісти.

Але і мода має почуття гумору, причому не менш специфічне. Найперший Peugeot 5008 (2009-2016 рр.) був класичним веном і адресувався “тим, хто втомився від кросоверів”. Але паркетний бум виявився набагато довготривалішим, поглинувши в результаті і клас однооб’ємників. У Європі їх продажі впали з 7% до 2,1%. Інша річ, що бум виявився скоріше форматним, ніж класовим. А раз так, збагнули дбайливі французи, можна цілком обійтися без дорогих у розробці та виробництві систем повного приводу. Все одно 95% часу вони. – такий баласт, як запасне колесо. Крім того, ми щороку спостерігаємо, як навіть олдскульні позашляховики перетворюється на глянсовий паркет, як лонжеронна рама та механічна коробка передач стають такими ж анахронізмами як тонно та магнето. Насипні острови, осушення боліт, фемінізація – бездоріжжя стає дедалі менше. Як і водіїв, здатних хоча б на 50% використати потенціал Toyota Land Cruiser та Jeep Wrangler Rubicon. У підсумку вже зараз лідер кросоверного сегменту в тій же Франції – монопривідний від народження Peugeot 3008. 4х4 він замінив по-мушкетерськи бравою виправкою та електронними налаштуваннями ESP.

Зазвичай на тестах ми в останню чергу згадуємо про гальорку та багажник, але не цього разу. Адже саме через корми весь город і городили. В основі 5008 – та сама модульна платформа EMP2 (Efficient modular platform другої генерації), на яку французи не переводять хіба що свої скутери. Серед іншого вона дозволяє збільшувати базу 55-міліметровими модулями. Так з хетчбека 308-ї серії були отримані і 3008-й, 4008-й, і 5008-й.

Так що так, компакт-кросовер та флагманський паркетник – близнюки-брати. Але тільки до пояса – все те, що далі середньої стійки у нашого героя більш-менш оригінальне. Або колишнє – персональні крісла другого ряду на санках плюс додатковий диван у багажнику ми бачили ще на першому 5008-му. До речі, не дивлячись на його провал (за планами, половина всіх мінівенів має бути саме 7-місною), у Франції наш трирядний герой вже в базі. А ось у нас цей бонус буде стандартним лише у топовій комплектації.

Так улюблені самими французами дизельні мотори та механічні коробки передач, на думку PSA, у мас-маркеті приречені…

Яких лише дві: GT-Line (1,131 млн. грн.) та GT (1,253 млн. грн.). Натомість самі комплектації найбагатші. Головна відмінність – віддача 2-літрового турбодизеля DW10FC. У версії 2.0 HDi 150 він видає гора 150 л. с. і 370 Нм, а у версії 2.0 BlueHDi 180 S&S з технологією упорскування сечовини – 180 л. с. та 400 Нм. Відповідно менш потужна версія оснащується добре знайомою за іншими моделями PSA 6-ступінчастою АКП, більш продуктивна – сучасним 8-ступінчастою. Але обидві – виробництва Aisin.

Незважаючи на різне призначення, архітектура підвісок у 3008 та 5008 так само аналогічна: стійки MacPherson спереду та напівзалежна балка ззаду. Додаткові 165 міліметрів колісної бази дозволили не тільки зрушити назад другий ряд, а й вдвічі збільшити багажник – для тих додаткових сидінь. Щоправда, за своєю зручністю та рівнем безпеки вони більше нагадують часонки-страпонтени, на яких у лімузинах сиділи секретарі чи охоронці. Але навіть із моїми 190 сантиметрами розміститься там цілком реально. Зрозуміло, що для дорослої людини це тимчасово рішення, але висидіти можна годину. Зате дітлахи щасливі кататися персонально.

Найперший Peugeot 5008 (2009-2016 рр.) був класичним мінівеном і адресувався “тим, хто втомився від кросоверів”.

Прибавка сантиметрів (+60 мм в районі колін, + 6 мм над головою і +9 мм у плечах), ідеально рівна підлога плюс «модульність, гідна кращих мінівенів» роблять поїздку на середньому ряді комфортнішою, ніж навіть. на передньому пасажирському сидінні.

Related posts