Тест Драйв 

Перший український тест Suzuki Vitara: японський угорець за ціною китайця

І в Україні, і в Європі Vitara – бестселер марки, завдяки якому компанія з карликовою модельною лінійкою примудрилася просочитися у топ-10. Справа в далекоглядній ставці на кросовери, продажі яких, незважаючи на всі прогнози, продовжують зростати вже п’ятнадцять років. За підсумками минулого року сегмент SUV-B додав ще 3%, а SUV-C – аж 8%. Тож не дарма імпортер свого часу мужньо відмовився від легковиків, зосередившись на «паркеті». Та ж Vitara, яка завжди ходила в середняках, відтіснивши спринтера Juke, який рік лідирує в сегменті SUV-B.

Vitara для Suzuki – модель воістину стратегічного значення. Саме тому японці і підійшли до її оновленнямаксимально делікатно, щоб не нашкодити впізнаваності та основним цінностям.

У силу скромних, навіть за японськими мірками, розмірів, компанія з Хамамацу рідко радує нас прем’єрами. Її модельна лінійка незвично коротка, та й поновлення проходять трохи рідше, ніж прийнятор. Волелюбний Suzuki ніяк не може розірвати замкнене коло і вийти на новий рівень продажів – самотужки не виходить, а партнерство з більшими компаніями лякає втратою самостійності. То General Motors напередодні кризи відмовиться від своєї частки в компанії, то Nissan та Mazda передумають, фактично відмовившись від співпраці. У Хамамацу починаючи з нульових акумулювали кошти для потужного інженерно-технологічного ривка, але ієна, що міцніє, в результаті закрила головний – зірково-смугастий – ринок, на якому компанія була присутня півстоліття. І орієнтовані на північноамериканських покупців моделі (насамперед середньорозмірний седан Kizashi та повнорозмірний пікап Equator) очікувано виявилися неактуальними і в Європі, і Японії…

Моє повноцінне знайомство з Vitara відбулося у 2017 році, коли в рамках спільного з Suzuki проекту «кілометри почуттів» (http://autoua.net/kilometrysuzuki/) ми «намотали на кардан» понад 10000 км дорогами і не дуже . Від замку тамплієрів під Ужгородом та до дюн Олешківської пустелі, від занедбаного чорноморського півострова Хорли до рудневського «стоунхеджа». Головний висновок – у паркетники Vitara, незважаючи на чепурну зовнішність, не мутувала. І, судячи з вчорашнього тесту, її оновлена ​​версія так само залишилася з цього боку добра. Боюся тільки, що це остання ітерація справжньої патефонно-лампової «вітари». А далі буде електрифікація, план ГОЕЛРО та кінець 30-річного сторітейлу. Найкраще позаду?

Благо що компанія має лінійку старих-добрих міні-позашляховиків, рекорди продажів не б’є, але стабільно знаходить покупця по всьому світу. Наша Vitara, що дебютувала у 1988 році, розійшлася по світу (191 країна) 3,7-мільйонним тиражем. І це при одній-єдиній зміні покоління (п’ять років тому) та трійці вітряних фейсліфтінгів. Втім, саме до зовнішності питань у нас не виникало: мабуть, нульові – найвдаліший дизайнерський період в історії Suzuki – лаконічний, завершений, самодостатній. Як кажуть самі стилісти – “вилізаний”, коли будь-яке додавання лише погіршувало загальну картину гармонійності. Очевидно, саме тому попередні “підтяжки” були дуже ненав’язливими. Ось і нинішня Vitara змінилася ледь-ледь. Дизайн, звісно, ​​дуже японський, але це не той випадок, коли пахне рисом навіть зовні. Скоріше едзямомотовським унісексом Y-3. Справа в підході – у Suzuki дизайн завжди був естетикою, а не прикрасою. Особливо добре це видно в салоні, який довгий час усі кому не ліньки лаяли за примітивність, плутаючи її з джиперсько-аскетичною лаконікою.

Фірмова риса конструкторської школи Suzuki– пріоритет простоти та надійності. Звідси навіть рекордно низькі цифри спорядженої маси – від 1085 кг. Зворотний бік легковагості – не дуже стабільна поведінка на трасі після 160 км/год.

Цьогорічний фейсліфтинг чергово торкнувся бамперів, оптики, ґрат радіатора – тобто нічого, що вимагало б заміни дорогих штампів. Хоча зміни напрошуються самі собою. Те, що полонило елегантністю пластики в 2005-му, на сьогоднішній день виглядає, як мінімум, консервативно. Адже Vitara, на пику технічно ідентичному (і конвеєрі, що збирається на тій же нитці, в Угорщині) SX4, позиціонується як більш молодіжна модель «з яскравим дизайном і можливостями індивідуалізації».

Related posts