Полезные советы 

Залізобетонні конструкції у сучасному будівництві

Залізобетонні колони, або по-іншому ЗБК — це елементи конструкції будівель, що виконують несучу функцію. Застосування ЗБК не обмежене житловим будівництвом: колони ЗБВ можна зустріти як в складі комерційних приміщень, так і у виробничих будівлях. Залізобетонні вироби – це дуже важкі конструкції, тому під час роботи з ними не обійтися без спеціальної техніки. Вигідна оренда будівельної техники на сайті alef-stroy.com

Декоративна складова залізобетонних конструкцій також важлива, особливо якщо такі колони використовуються для підтримки зовнішньої тераси або чималого за площею балкона. Це стрижневі елементи, чия ширина є порівняно невеликою, але при цьому несуча здатність є ключовим фактором.

Існують колони у складі рамного або зв’язевого каркасів. Найміцнішими мають бути конструкції, розташовані на найбільш навантажених нижніх поверхах будівель або в їх цоколі. ЗБК широко застосовуються також для підтримки елементів конструкції висотою більше одного поверху. Залізобетонні колони – фактично невід’ємний елемент сучасної архітектури, створений, щоб вирішувати різноманітні задачі підтримки частин будівлі.

У складі ЗБК нерідко облаштовують полки, які є консольними виступами. Призначення полок суто функціональне – вони є місцем кріплення балок наступного поверху. Розмір простору між полицями зазвичай знаходиться у межах 2-3 метрів. У тому випадку, якщо мова йде про одноповерхові будівлі, конструкція залізобетонних колон не передбачає полиць, а їх поверхня при цьому залишається гладкою.

Будівельники розділяють залізобетонні колони на два основних типи: ЗБК, призначені для кранових конструкцій, і для безкранових. Крім того, існують типи залізобетонних конструкцій з довгими консолями, види, в яких передбачені місця для проведення центрального опалення, колони ЗБВ середнього і крайнього рядів. Для зручності типи колон ЗБВ маркуються літерними абревіатурами, наприклад: КС, К, ККП та інші. Всього в сучасному будівництві існує дев’ять типів.

Оскільки зведення залізобетонних колон в будівництві носить аж ніяк не суто декоративні цілі, і їх монтаж є великою відповідальністю для будівельної компанії. Під час роботи обов’язково необхідно орієнтуватися на існуючі норми. Регламентується не тільки несуча здатність, але і стійкість до агресивного середовища, високих або низьких температур для колон, розташованих по фасаду, а також вологостійкість і стійкість до сейсмічної активності.

Related posts